Skip to content

Muži, kteří mají styl, jsou ve výhodě! Víte proč?

Výběr oblečení má velký vliv nejen na to, jak se cítíte, ale také na to, jak vás vnímají ostatní. Je to vlastně část komunikace, kterou dáváte najevo, kdo jste. A ač se to možná nezdá, je to právě váš outfit, který z velké části určuje, jaký zanecháte první dojem. Je tedy logické, že když přijde na styl oblékání, muži, kteří mají vkus, jsou ve výhodě.

Fakt, že profesionálně oblečený člověk si u pohovoru může vyjednat o 10 až 12 procent vyšší nástupní plat, asi hovoří za vše. Jak se tedy oblékat stylově, ať už vyrážíte na pracovní schůzku, nebo na rande? Je to jednoduché –⁠ vyhněte se následujícím chybám.

Dbejte na svůj styl oblékání! Muži by jednoznačně neměli…

1. šetřit na botách

Věděli jste, že mnoho žen na mužích nejprve sleduje tvář, ruce a boty? To však není hlavní důvod, proč se investice do kvalitní obuvi vyplatí. Dražší boty totiž rozeznáte už na první pohled. Nejsou na nich vidět stopy po lepidle a nikde neodstávají nitky. Navíc jsou často i pohodlnější. Pokud investujete do kvalitních sportovních bot, můžete se vsadit, že jsou vybaveny těmi nejmodernějšími technologiemi, díky kterým budete mít nohy jako v bavlnce. S tím je spojeno také to, že jsou prodyšné. Umožňují tak chodidlům dýchat, čímž zabraňují tvorbě nepříjemného zápachu.

2. kombinovat šílené vzory

Klidně v létě oblékněte oblíbenou košili s palmami a plameňáky, ale dbejte na pravidlo, že k výraznému hornímu dílu patří jednoduché kraťasy. Samozřejmě existují i výjimky, kdy více různých vzorů pohromadě může vypadat dobře, většinou však pokusy kombinovat nekombinovatelné skončí katastrofou. Proto vylaďte svůj styl oblékání –⁠ muži by rozhodně měli mít v šatníku pár základních kousků, které se hodí ke všemu. Inspirujte se třeba naším modelem. Ke kárované košili zvolil jednoduché kalhoty v podobném odstínu.

3. nosit ke všemu batoh

Ke sportovním kouskům je batoh perfektní volbou. Pokud navíc vyberete stylový model, krásně vám celý outfit doladí. K formálnějšímu oblečení však volte brašnu nebo aktovku. Teoreticky můžete sáhnout i po batohu v elegantnějším stylu, třeba po nějakém z kvalitní kůže. Rozhodně ale zapomeňte na ošoupané sportovní vaky.

Není to jen o oblečení

Důležitý však není jen styl oblékání –⁠ muži by měli dbát také na to, aby jejich šatník byl udržovaný. Zaměřte se především na boty, ty se ušpiní, ani nevíte jak, a pravidelně čistěte také čepice, především kšiltovky, které častým nošením na sluníčku dostávají pěkně zabrat.

V případě, že žádnou z výše uvedených chyb neděláte, gratulujeme. Pokud chcete, můžete svůj styl posunout na další level tím, že se inspirujete trendy kousky, které pro vás vybrala naše stylistka!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *