Skip to content

Trápí vás při cestování suché popraskané rty? Víme, co s tím!

Suché a popraskané rty vás nemusí trápit jen v zimních měsících. Často se objeví i během roku – stačí intenzivní sluneční paprsky, vítr, chlad, nepravidelný pitný režim, pobyt v klimatizované či nevětrané místnosti a nehezké prasklinky a šupinky jsou na světě.

Není tedy divu, že cestování, které často kombinuje hned několik faktorů s negativním vlivem na pokožku rtů, z nejedné šťavnaté pusy udělá během pár chvil vysušenou švestku. Proto je potřeba o rty na cestách správně pečovat. Poradíme vám, jak suchým a rozpraskaným rtům předcházet, a prozradíme také, jaké vychytávky vám nesmí chybět v kosmetické taštičce.

Dbejte na dostatečnou hydrataci

Pokud vás čeká dlouhá cesta, nezapomínejte na pitný režim. Dostatečná hydratace je pro krásné rty klíčová. Nejlepší možností je vzít si lahev s vodou z domu, protože nikdy nevíte, zda budete mít dostatek času, abyste se zastavili ve stánku nebo na benzínce. V zimě klidně vytáhněte termosku a připravte si horký čaj. Při cestování letadlem však myslete na to, že na palubu si můžete vzít jen nápoje zakoupené v tranzitním prostoru letiště.

Tip: Zajímá vás, jak se obléknout na cesty? Přečtěte si článek Co obléknout na dlouhé cestování!

První pomoc pro suché a popraskané rty

První pomocí pro suché a popraskané rty jsou balzámy na rty. Ale pozor! Není balzám jako balzám. Na trhu je nespočet produktů s minerálními oleji, které na rtech vytvoří film, ale reálně o pokožku vlastně vůbec nepečují. Jaký balzám tedy vybrat? My doporučujeme hlavně ty s přírodními složkami. Vsaďte třeba na bambucké máslo nebo včelí vosk.

Tip: Intenzivní výživu suchým popraskaným rtům dodá Weleda Skin Food, balzám na rty se včelím voskem, lanolinem a rostlinnými extrakty pro zklidnění citlivé pokožky. Chcete-li pusu také trochu zvýraznit, vyzkoušejte balzám na rty Sladký polibek od značky Kvitok, který obsahuje mandlový olej a mangové máslo.

Využijte dlouhou cestu

Čeká vás opravdu dlouhá cesta? Přibalte si do kabelky jednorázovou masku na rty. Ty jsou na rozdíl od balzámů obohaceny o další složky, jako je například kyselina hyaluronová, a dokáží tak téměř okamžitě dodat rtům vše, co potřebují.

Tip: Aby se všechny pečující produkty do pokožky rtů dobře vstřebávaly, nezapomínejte na pravidelný peeling. Sáhnout můžete buď po speciálních produktech, dobře však poslouží také jemný zubní kartáček, kterým rty opatrně přejedete.

Produkty péče o rty jsou na cestách nepostradatelné. Nezapomeňte se proto řádně vybavit, ještě než vyrazíte! Inspirujte se naším výběrem těch nejlepších masek a balzámů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *