Skip to content

Jste pozváni na svatbu? Objevte 3 tipy na outfity!

Svatební etiketa říká, že bílá barva přísluší výhradně nevěstě a černá ženichovi. To ale neznamená, že při sestavování outfitu pro hosta nemůžete povolit uzdu kreativitě. A třeba se i trochu odvázat. Samozřejmě se snažte vždy dodržet dress code. Že nevíte, jaké oblečení zvolit? Poradíme vám.

Pakliže není na svatbu dress code předem daný, zkuste zjistit, v jakém stylu veselka bude. Dejte si záležet a vylaďte outfit do svatebních barev, sklidíte tak úspěch nejen u nevěsty. Mějte na mysli, že vaše šaty by se od svatebních šatů nevěsty měly lišit nejen barvou, ale i střihem. Dokonce by se neměly shodovat ani s šaty družiček.

Důležitá je i lokace. K zámecké svatbě jsou ideální podpatky. Naopak k venkovské svatbě na statku můžete obout i pantoflíčky a více se soustředit na přírodní materiály a barvy. U svateb v kostele je pravidlem mít zahalená ramena.

Elegantní svatba

Svatební outfit můžete pojmout i elegantně ve stylu kostýmku nebo overalu. Protože šaty na svatbu nejsou pravidlem. Ideální jsou jemné a tlumené pastelové barvy. Vyhněte se pouze tílkům a mini sukním, ty se na svatbu nehodí. Pokud nebudete ladit outfit do barev svatby, sáhněte po barvě roku very peri, která je znamením kreativity. Kreativita je ve stylingu důležitá.

Inspirací vám mohou být 2 námi oblečené modelky. První modelka oblékla fialkový overal s dlouhými nohavicemi. Všimněte si, že stačilo přidat výrazné růžové doplňky a celkový styling má hned novou jiskru. Nechte vyniknout nohy a k overalu vezměte podpatky. Pastelové barvy budou ladit i s přírodními odstíny. Look druhé modelky se nese na vlně kostýmků, které jsou sázkou na jistotu. Nevýhoda kostýmků s upnutými kalhotami je ta, že mohou být nepohodlné v průběhu celého dne.

Podzimní svatba

Teplé oranžové, hnědé a move tóny k podzimu zkrátka patří, tak jako babí léto. Ale ani s těmito barvami se nemusíte držet při zemi, protože o ponurých barvách svatba není. Raději se nalaďte na vlnu námi sestaveného outfitu. Skládá se z podzimních barev, oděných do trendy kabátku.

I na podzimní svatební den můžete zvolit satén nebo hedvábí. Hladké materiály jsou na svatbu jako dělané a rozhodně nepřísluší pouze létu. Stejně tak nešlápnete vedle s rozevlátými šaty se vzorem květin. Alespoň je vynosíte i mimo letní sezónu. Mějte pouze na paměti, že šaty na ramínka se hodí na zahradní svatby. V tomto případě se jedná o méně formální svatby.

TIP: mějte v záloze teplejší variantu svatebního oblečení, ať vás podzimní chladnější počasí nezaskočí. Ideálně kabát nebo svetr tón v tónu k šatům. Svetr vepředu mírně zakasejte a večer se do něj můžete zachumlat. Kabát zavažte páskem nebo doplňte elegantním šátkem kolem krku.

Romantická svatba

Svatba je ten správný čas na to, abyste oblékli romantické šaty. Midi neboli dlouhé šaty sklidí zaručený úspěch. Dokonce šaty ke kolenům jsou dle etikety v pořádku. Tabu není ani smyslná krajka. Právě naopak, krajka je základní romantický prvek. S baby pink barvou jde ruku v ruce khaki barva, proto se této kombinace nebojte.

“Víte, co nikdy nevyjde z módy? Láska.”

Ať už se na svatbu své kamarádky oblečete jakkoliv, pamatujte že to podstatné nosíte v srdci, proto jí buďte po celý den hlavně oporou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *