Skip to content

Veronika po návratu z Anglie založila Prague Roller Girls a roztančila Prahu na bruslích

Tanec a Verča

Ahoj, jmenuji se Verča, mám vystudovanou kriminologii a momentálně se věnuji entrepreneurship. Nejvíc mě baví tanec na retro bruslích, a proto jsem před rokem založila Prague Roller Girls. Což je komunita pro tanečnice a tanečníky na bruslích, kde se navzájem učíme a účastníme různých akcí.  

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

V nakupování naslouchám své intuici, protože má většinou pravdu. Když se mi něco opravdu líbí a vím že to unosím, tak si to koupím, ale pokud je to nepraktické a bylo by to jen na jednu akci/focení, tak si to nekoupím. 

Co ráda nosíš na tanec na bruslích? Mění se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního? 

Můj styl je hodně rozmanitý, podle mě nemám jeden ustálený, spíš záleží na mé náladě a kam přesně zrovna mířím. Do práce, tancovat, někdy v business stylu a občas i v roztrhaných jeans. Na bruslení potom někdy ve sportovním a někdy také v jeans. Vždy se snažím ale sladit brusle/kolečka s outfitem. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Od té doby, co jsem si začala kupovat raději brusle než boty, tak si vždycky koupím tenisky na platformě z Bershky a ty nosím, dokud se mi nerozpadnou a pak si je koupím znovu. Pokud jde o značku oblečení, asi jediná značka, ke které mám vztah je sportovní značka Gymshark. To především protože je kvalitní a cítím se v ní pohodlně.

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě?

U mě osobně se reflektuje tak, že se vyhýbám zbytečným nákupům. Používám vinted na prodej věcí, které se mi už nelíbí. Ale stále jsou v dobrém stavu. A i když je to v dnešní době těžké, snažím se vyhnout větším korporacím, které jsou spojené s fast fashion a jejich amorálními praktikami. 

Máš v šatníku nějaký kousek se zajímavým příběhem? Jaký je nejdražší, a naopak nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Tady bych jedině zmínila své Moxi lolly strawberry skates už jenom proto že značka Moxi propojuje módu a bruslení. Zároveň je to asi nejdražší módní věc, co jsem si kdy koupila, plus byl horor je v Evropě sehnat (je to Americká značka, která má většinu věcí vždy v Evropě vyprodanou). 

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Momentálně nosím jednu větší kabelku, kterou mám již několik let, jednu menší a dva fanny packs protože jsou praktické na bruslení. Šperky také moc neobměňuji, nosím hodinky, které jsem si koupila před šesti lety, pár prstenů, z toho jeden jsem dostlala od ségry k promoci, k čemuž mi poté dala k narozeninám matching náramek, který nesundávám ani na noc. Občas ale měním náhrdelníky a náušnice podle outfitu.

Roztančete i váš outfit s pleteným duem a bruslemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *