Skip to content

Trendy trenčkot vede v outfitech pro rok 2022

Trenčkot je ideální přechodový kabát do každého podzimního i jarního outfitu. Ve výlohách obchodů si často můžeme vybrat nepřeberné množství barev, střihů, délek i materiálů. Mezi základní barvy patří béžová, hnědá, černá a nebo khaki. Obecně platí, že trenčkoty jsou nepromokavé a vítr je jen tak neprofoukne.

Proto holdují velké oblíbenosti. Máte už vybraný ten svůj?

Jak se „trench coat“ proslavil?

Začátky trenčkotů se začaly psát v roce 1853, kdy se původně šily pro armádní důstojníky. Tehdy se ještě nevědělo, jak moc si je zamiluje civilní obyvatelstvo jako klasický outfit. V překladu totiž trenčkot znamená kabát do zákopů, což souvisí s jeho válečnou historií. O pár let později se jimi proslavila společnost Burberry, která má i patentovanou nepromokavou technologii. Následně si lidé trenčkot oblíbili i kvůli slavným filmům, ve kterých je nosili známí herci.

Když se z minulé doby přeneseme do přítomnosti, můžeme si všimnou, že trenčkot se dávno nenosí pouze jako ochrana před zmoknutím a profouknutím větrem. Dnes se jedná o nepostradatelný základ každého dámského, ale i pánského šatníku.

Jak na outfit s trenčkotem?

Kombinovat nadčasový model jménem trenčkot není žádná věda. Na podzim roku 2022 bude trendy hlavně oversized střih různých barev. V hlavní roli bude klasická béžová, ale i černá, baby blue nebo khaki, která sluší každému.

Úplným základem jsou tenisky, džíny a basic tričko nebo rolák. Na podzim oblečete kožené legíny nebo černé silonky a chelsea boots. Na večer ladí trenčkot s i podpatky a elegantním psaníčkem.

Inspirujte se outfitem na modelce a nešlápnete při sestavování outfitu vedle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *