Skip to content

Nemusíte hned navlékat zimní bundy, a přesto můžete být v teple a pohodlí.

Letní teploty už jsou definitivně pryč a vy cítíte úzkost při představě, že si oblečete kabát a nesundáte jej až do jara? Tak zpomalte. Nemusíte hned navlékat zimní bundy, a přesto můžete být v teple a pohodlí. Řešením je VRSTVENÍ. Pokud se v tomto podzimním trendu, který jen tak nepomine, ztrácíte, máme pro vás několik tipů. Tak pojďme zjistit, jak vrstvit!

Zvažte typ postavy

Vrstvení neznamená, že na sebe bezmyšlenkovitě nasoukáte deset vrstev něčeho. Nejprve se trošku zamyslete. Jste objemnější v horní části těla a nosíte ráda volnější topy? Oblečte si užší kalhoty či sukni. Chcete naopak nosit široké kalhoty nebo maxi sukni? Na horní část těla oblečte upnuté tričko. Pokud například chcete zakrýt větší zadek, měl by váš top nebo košile končit těsně pod nejširší částí. 

Jaké oblečení se hodí k vrstvení?

Když se řekne vrstvení, co vás napadne jako první? Nás pončo, takže pokud jej ještě nemáte, pořiďte si jej! Bojíte se, že v tomto kousku oblečení budete vypadat jako indiánská babička? Vyvarujte se kombinacím s dalšími volnými materiály. Naopak kontrast v podobě přiléhavých džínů a vysokých kozaček je ta správná cesta. A pokud vám bude zničehonic najednou horko, což je pro raný podzim typické, jednoduše pončo svlečete. Při vrstvení přidejte outfitu na zajímavosti smícháním drsného s hladkým, matného s lesklým, světlého s tmavým, měkkého s hrubým apod.

Přidejte vrstvy pod i na

A víte, co z klasického outfitu vykouzlí ten stylový a zároveň hřejivý? Kvalitní dobře padnoucí sako. K vašim oblíbeným džínám a klasickému bílému tričku sedne parádně a můžete v něm vyrazit jak do práce, tak večer na skleničku. Nebo snad saka nejsou vaše parketa a spíše preferujete extravagantnější kousky jako overaly a nechcete se jich ani v chladnějších obdobích vzdávat? Oblečte pod ně další vrstvu. Rolák vás zahřeje a navíc nepotřebujete šálu. V případě, že je venku opravdu chladno, oblečte také svrchní vrstvu, třeba v podobě nestárnoucího křiváku.

Tón v tónu

Monochromatické outfity jsou v kurzu a navíc je to skvělý způsob, jak prodloužit postavu. Noste jednu barvu nebo různé tóny jedné barvy od hlavy až k patě. Zvažte však rozbití jednolitého vzhledu pomocí doplňků, například pomocí doplňkových barev, potisků a textur. Odvážnějším z vás doporučujeme vyzkoušet tři barvy nebo smíchat několik světlých barev dohromady. Proč nezkusit růžovou, oranžovou a kobaltově modrou?

Tak co, také už se nemůžete dočkat až začnete vrstvit?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *