Skip to content

Vendy oblíbené Martensky a něžné šaty

Původně sloužily jako pracovní obuv a od 70. let si je oblíbila určitá subkultura jako způsob sebevyjádření. Nyní jsou Martensky součástí mainstremové módy. Jsou ideální na nošení v létě, v zimě a také třeba v dešti. Tyto spolehlivé boty vás totiž udrží v suchu a navíc budete vypadat stylově. Hodí se ke všem trendům.

Ať už je ladíte s elegantními kalhotami nebo ke květovaným šatům, nemusíte mít obavy. Styling s tímto kouskem bude vždy perfektní. Pokračujte ve čtení a inspirujte se, jak tuto cool obuv nosit.

“Dr. Martens osloví lidi, kteří mají svůj vlastní individuální styl, ale sdílejí jednotného ducha – autentické postavy, které za něčím stojí. Lidé, kteří mají hrdý smysl pro sebevyjádření. Lidé, kteří jsou jiní.”

Jak nosit Martensky?

Tyto boty jsou táák univerzální!. Málokterou obuv totiž můžete vzít k teplákům, k širokým kalhotám i k šatům na serióznější události. Tady jsou užitečné triky, jak je nosit:

  • Tkaničky můžete zastrčit úplně, spíše ale nechejte 4-5 kroužků shora volných
  • Tkaničky nemusíte zavazovat, ale nezakopněte!
  • Obvykle se nosí s tlustými ponožkami, a to zejména kvůli pohodlí

Jak o ně pečovat?

Martenska přežije úplně vše. Dupající dav pod koncertním pódiem, průtrž mračen i každodenní nošení. Jediné, co stačí, je pořádná péče, tedy hadřík a speciální impregnace na kůži.

Je to vhodná obuv na léto?

Ano, věřte nám, nosí se i v létě! Vyšší střih bot logicky mírně zkracuje nohy, takže je noste s kraťasy nebo krátší sukní, která opticky délku noh vyrovná. Pokud se chystáte na túru, Martensky jsou dobrou volbou.

Martensky a šaty

Oblíbily jste si kontrastní outfity, které jsou na první pohled spíše nesourodé? Jistě oceníte styling složený z květinkových šatů, pohodlné a stylové ledvinky a samozřejmě klasických černých Martensek. Přidejte už jen minimalistické doplňky a vykouzlíte pohodlný a zároveň cool outfit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *