Skip to content

Vlnité vlasy po celý den? Víme, jak na to! 

Romantické a okouzlující vlnky jsou snem nejedné ženy. I když ale strávíte u zrcadla hodiny, výsledek bývá většinou pouze krátkodobý, a ne zcela podle představ.

Jak tedy na styling vlnitých vlasů, který vydrží celý den?

Základem pevného a dlouho trvajícího účesu jsou kvalitní stylingové přípravky a jejich použití už před samotným natáčením. Začněte tedy nanesením pěnového tužidla, a to ke kořínkům vlasů. Žehličku nebo kulmu zahřejte na potřebnou teplotu. Poškozené vlasy by měly být tepelně upravované při maximální teplotě 100 °C, barvené a jemné vlasy při teplotě 150 °C a nepoddajné vlasy můžete upravovat při teplotě 180 °C. Poté aplikujte na vlasy ochranný přípravek před teplem. Ten slouží jako bariéra mezi vlasy a žehličkou nebo kulmou. Těsně před samotným natáčením zkontrolujte, že jsou vlasy suché. 

Plážové neboli messy vlny

Plážové neboli messy vlny vytvoříte tak, že natočíte každý pramen vlasů jiným směrem (jeden k obličeji, druhý od obličeje). Natáčejte větší prameny a vždy pouze jejich střed. Budou tak působit ledabylým a rozcuchaným dojmem. Na závěr vlasy upravte konečky prstů a zafixujte lakem na vlasy.

Ležérní vlny

Ležérní vlny jsou náročnější na přípravu, ale výsledek bude určitě stát za to. Jednotlivé prameny rozdělte na čtyři části. Horní, zadní a dvě boční partie. Začněte nejdříve prameny na stranách. Vlasy natáčejte směrem od obličeje dozadu. Konec vlasů úplně nedotáčejte, aby zůstal lehce rovný. Zadní části pramenů zase natáčejte směrem dolů. Horní část pramenů si nechte až na konec. Natočené prameny lehce rozčešte širokozubým hřebenem. Na závěr je ještě doupravte vlasovým krémem a zpevněte lakem na vlasy.

Objemné vlny

Objemné vlny vytvoříte podobně jako ty ležérní. Vlasy rozdělte na několik pramenů a postupně je natáčejte. Vlasy ale natáčejte až uprostřed pramenu. Stejně postupujte u zbylé části vlasů. Na závěr je dotvarujte rukama a zafixujte lakem na vlasy. Krepaté vlny nemusíte tepelně upravovat. Stylingové přípravky ale zapotřebí budou. Trendy vzhledu dosáhnete nejlépe tak, že si na noc vlasy zapletete do několika copánků nebo dvou rybích copů a ráno rozpustíte. Finální vzhled určitě opět zpevněte lakem na vlasy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *