Skip to content

ZENZ vlasová kosmetika – péče o vlasy

V minulém týdnu jsme si vyzkoušely, jaké to je být modelkami na školení kadeřníků, kteří poznávali produkty značky ZENZ Organic a učili se s nimi pracovat. My jsme se díky této akci dozvěděly spoustu nových informací, které s vámi chceme sdílet. Víte, jak můžete o své vlasy nejlépe pečovat? A jak je vyživit? Člověk si někdy myslí, že pro ně dělá vše a správně, ale opak může být pravdou.

Školení se značkou ZENZ Organic

Znáte je, slyšely jste o nich? ZENZ Organic je profesionální vlasová komestika určená pro přímo salony. Zaměřuje se hlavně na zdraví a udržitelnost. Pokud mezi nimi najdete ideální produkt pro vaše vlasy, už ho nedáte nikdy z ruky.

Výrobky ZENZ Organic má vysoký podíl přírodních, certifikovaných organických složek a dokonce vyšší než vyžadují samotné certifikace. S kosmetikou ZENZ Organic získáte lesklé a zdravé vlasy bez škodlivých přísad a zároveň se však staráte nejen o sebe a své zdraví, ale i o naše životní prostředí a přírodu.

Test elasticity vlasu

Základním krokem, jak na tom vaše vlasy jsou, je tzv. test elasticity vlasu, který si můžete udělat jednoduše i vy doma. 

Toto je návod, jak na něj:

  1. Vezměte vypadlý vlas a omyjte ho v mýdlové vodě.
  2. Pak ho z každé strany chytněte mezi palec a ukazováček.
  3. Mezi prsty naměřte cca 4 cm.
  4. Vlas natáhněte a sledujte, co se stane.

Tento test vám ukáže, jak na tom vaše vlasy jsou a co je potřeba pro ně udělat.

Samotné vlasové vlákno totiž tvoří z 95 % protein, zbytek zaujímá voda a v ní rozpuštěné látky. Nejdůležitější je poměr těchto složek. Ty jsou pro zdraví vlasů klíčové a je potřeba je vnímat.

  • Bez hydratace jsou vlákna suchá, lámavá a roztřepená.
  • Nadbytek vody vlasy zatěžuje a dusí. Jsou pak zplihlé, bez objemu a náchylné ke tvorbě lupů, plísní a vyrážek.
  • Nedostatek proteinů oslabuje vlasovou strukturu, což může vést až k odumírání a padání.

Test elasticity vlasu vám odpoví na otázku: Potřebují vlasy hydrataci? Anebo vyživení?

Jak problém řešit?

  • Normální elasticita = dobré znamení. Živiny ve vlasu jsou v rovnováze. Zde není třeba nijak zasahovat, můžete dál používat produkty, které máte doma a vyhovují vám. Ale doporučujeme test pravidelně opakovat, ať máte jistotu, že jim tato péče stále vyhovuje.
  • Nízká elasticita naznačuje nadbytek proteinů a problémy s hydratací. Zde je třeba zakročit, jinak budete mít vlasy suché, lámavé a bez lesku. Doporučujeme vaši stálou vlasovou kosmetiku vyměnit za ve vodě rozpustné alternativy, používat můžete i bezoplachové kondicionéry. Vyhněte se všem produktům, které obsahují proteiny, dokud se vlasy nevrátí do normálu.
  • Vysoká elasticita je také problematická, ale řešení je snadnější než u předchozího případu. Postačí začít používat přípravky s obsahem proteinů, ale test opakujte, dokud se vlas nebude chovat normálně.

TIPY NA PŘÍPRAVKY ZENZ:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *